Blog

izolace fuk novinky

Jak Vybrat Správnou Firmu pro Izolaci: 5 Klíčových Kroků

Hledáte spolehlivou firmu na zateplení Vašeho domu nebo provozovny? Při výběru izolační firmy je důležité provést pečlivý výběr, abyste získali kvalitní služby a optimální výsledky. Zde je návod, jak postupovat:

1. Zkontrolujte Reference a Zkušenosti
Nejdůležitějším prvním krokem je zkontrolovat reference a zkušenosti dané firmy. Podívejte se na recenze a doporučení od předchozích zákazníků. Firma s dobrou reputací a spokojenými klienty je pravděpodobně spolehlivá a poskytne kvalitní služby.
2. Prověřte si Řemeslníky
Důkladně se informujte o kvalifikaci a zkušenostech řemeslníků, kteří budou provádět izolační práce. Kvalitní řemeslníci s odborným vzděláním a certifikacemi zajistí správné provedení práce.
3. Zjistěte Používanou Technologii Izolace
Zeptejte se na technologii, kterou firma k zateplování používá. Ujistěte se, že firma používá moderní a ověřené materiály.
4. Poradenství a Přístup
Dobrá izolační firma by měla nabídnout odborné poradenství ohledně nejlepších izolačních metod a materiálů pro Váš konkrétní dům. Zkuste zjistit, jaký přístup k zákazníkům firma má a zda vám poskytne potřebné informace a doporučení.
5. Získání a Srovnání Nabídek
Nakonec požádejte o cenovou nabídku. Srovnávejte ceny a služby různých firem, ale pamatujte si, že nejlevnější volba nemusí být vždy ta nejlepší. Zvažte také kvalitu práce a zkušenosti.

Pamatujte, že kvalitní izolace vašeho domu nebo podnikového prostoru je investice do budoucnosti, která vám může ušetřit peníze na energiích a celkově zlepšit kvalitu života. Důkladný výběr správné izolační firmy je proto klíčovým krokem k dosažení těchto výhod. Buďte obezřetní, dbejte na detaily a vyberte firmu, která splní vaše očekávání.

izolace fuk novinky

Foukaná izolace: Jak vybrat tu pravou pro váš domov?

Vybírat izolaci pro svůj domov může být jako plout v nekonečném moři možností, kde každá vlna přináší novou variantu, technologii či materiál. Mezi všemi typy izolací však foukaná izolace vyniká pro svou efektivitu, adaptabilitu a schopnost dostat se do míst, která by jinak zůstala nezaizolovaná. Jak ale poznat, která foukaná izolace je pro váš domov ta pravá? Přinášíme vám přehled klíčových aspektů, které byste měli zvážit při výběru.

Typy foukané izolace


Než se ponoříme do specifik, pojďme si rychle připomenout hlavní typy foukaných izolací dostupné na trhu:

Skelná vata
Skelná vata je vyrobena z recyklovaného skleněného materiálu a písku, což ji činí ekologickou volbou. Má výborné izolační vlastnosti a je odolná vůči plísním a vlhkosti.Zároveň dobře odolává ohni a má vysokou akustickou pohltivost.

Celulóza
Celulóza se vyrábí z recyklovaného papíru, což ji činí jednou z nejekologičtějších voleb na trhu. Její výhodou je vysoká měrná tepelná kapacita, takže například v letním období trvá déle, než se skrze takovou izolaci začne do obytného prostoru dostávat horko. Má ale také své neduhy. Je velmi těžká a prašná a má horší třídu reakce na oheň.

Minerální vlna
Minerální (kamenná) vlna je podobná skelné vatě, ale je vyrobena z kamene nebo průmyslových odpadů (odřezků vznikajících při výrobě izolačních desek). Nabízí vynikající zvukovou a tepelnou izolaci a je nehořlavá.

Kritéria výběru


Tepelný odpor (R-hodnota)
Tepelný odpor, neboli R-hodnota, je klíčovým ukazatelem efektivity izolace. Vyšší R-hodnota znamená lepší izolační schopnosti. Při výběru se ujistěte, že zvolený typ izolace splňuje nebo překračuje doporučení pro vaši geografickou oblast.

Cena
Cena je vždy důležitým faktorem. Zvažte nejen pořizovací ceny, ale také potenciální úspory na vytápění či chlazení. Někdy se vyplatí investovat více do kvalitnější izolace pro lepší dlouhodobé úspory.

Odolnost vůči vlhkosti a plísni
Zvláště v oblastech s vysokou vlhkostí je důležité zvolit materiál odolný proti vlhkosti a plísni. To může pomoci předejít budoucím problémům a zajišťuje dlouhodobou trvanlivost vaší izolace.

Ekologický dopad
Pokud je pro vás důležitá ekologická stopa, hledejte izolace z recyklovaných materiálů nebo takové, které mají nízký dopad na životní prostředí během výroby i likvidace.

Akustické vlastnosti
Některé typy foukané izolace nabízejí lepší akustické izolace než jiné. Pokud je pro vás důležité snížení hluku, zvažte materiál s dobrými zvukově izolačními vlastnostmi.

Instalace
Některé izolace vyžadují profesionální instalaci, zatímco jiné můžete aplikovat sami. Zvažte, co je pro vás přijatelné a jaké jsou vaše dovednosti a rozpočet na instalaci.

Závěrem, výběr správného typu foukané izolace závisí na mnoha faktorech, od vašich izolačních potřeb až po osobní preference týkající se ekologie a rozpočtu. V Izolacích Fuk vám rádi pomůžeme najít nejlepší řešení pro váš domov, které zajistí komfort, úspory a ochranu životního prostředí. Nezapomeňte, že investice do kvalitní izolace se vám vrátí nejen v nižších účtech za energie, ale také ve zvýšení hodnoty vaší nemovitosti.

izolace fuk novinky

Foukaná izolace - Cena za metr čtvereční: Co očekávat při Investici do Kvalitní Izolace

Foukaná izolace se v poslední době stala jedním z preferovaných způsobů, jak efektivně izolovat domy a komerční objekty. Při rozhodování o této moderní izolační metodě je klíčovou otázkou cena za metr čtvereční. Zjistíme, co očekávat při investici do foukané izolace a jak se cena může lišit v závislosti na různých faktorech.

Cena za metr čtvereční foukané izolace:

Cena foukané izolace za metr čtvereční se může lišit podle několika klíčových faktorů:

1. Typ izolačního materiálu:** Existuje několik typů materiálů používaných při foukané izolaci, a každý z nich může mít odlišnou cenu. Například polyuretanová pěna nebo skelná vata mohou mít různé náklady.

2. Velikost objektu: Čím větší je objekt, tím nižší může být cena za metr čtvereční, protože se náklady na zařízení a práci mohou rozložit na větší plochu.

3. Geografická lokalita: Cena foukané izolace se může lišit v závislosti na regionu a dostupnosti materiálů a odborníků na tuto technologii.

4. Výběr dodavatele: Různí dodavatelé mohou nabízet odlišné ceny za metr čtvereční v závislosti na jejich zkušenostech, pověsti a kvalitě služeb.

Cena vs. Kvalita:

Je důležité si být vědom toho, že nejlevnější možnost nemusí vždy znamenat nejlepší kvalitu. Při porovnávání nabídek od různých dodavatelů je vhodné zvážit nejen cenu za metr čtvereční, ale také recenze, referencemi a typy materiálů, které nabízejí.

Odhadové náklady:

Odhadnout přesnou cenu za metr čtvereční foukané izolace může být obtížné, ale obecně se pohybuje v rozmezí. V České republice lze očekávat ceny za metr čtvereční v rozmezí 400 Kč až 800 Kč, přičemž může dojít k variacím v závislosti na výše zmíněných faktorech.

Závěr:

Při rozhodování o foukané izolaci je klíčové pečlivě posoudit nejen cenu za metr čtvereční, ale i celkovou hodnotu nabízenou dodavatelem. Investice do kvalitní izolace může přinést dlouhodobé úspory a vylepšit energetickou efektivitu vaší budovy.

izolace fuk novinky

Navštívili jsme výrobní závod minerální izolace Knauf v Krupce

Ve výrobním závodu Knauf Insulation jsme nebyli poprvé. V Izolacích Fuk jsme si vždy zakládali na odbornosti a profesionalitě celého týmu, a protože jsme v nedávné době otevřeli novou pobočku v Jižních Čechách bylo na místě po necelém roce navštívit továrnu společně s novými kolegy a ukázat jim, jak se vyrábí foukaná izolace. Tedy přesněji, materiál, který je k tomu potřebný, protože výsledný produkt, tedy foukanou izolaci vyrábí až realizační firma, a to přímo na stavbě.

Výrobou nás tradičně provedl pan Karel Vondráček z Knaufu. Začali jsme ve zkušebně, kde se pravidelně kontroluje výstupní kvalita vyrobených izolací. Zkoumá se zde jejich objemová hmotnost, kvalita vlákna, prašnost, resp. neprašnost, hydrofobní vlastnosti a v neposlední řadě i kvalita balení. Následně jsme se přesunuli ke skladu vstupního materiálu. Tím jsou křemičitý písek a čiré recyklované sklo nejvyšší kvality. Odtud obě složky míří do tavné dvacetimetrové pece spolu s dalšími přísadami obsaženými jen v malém množství. Těmi jsou další minerály, například dolomit. Natavená směs natéká do tzv. spinerů, což si lze představit jako disky, které mají po stranách několik tisíc mikronových děr a vlivem rychlých otáček a odstředivé síly z nich vylétává minerální vlákno. To je hned vzápětí ochlazováno a stlačeným vzduchem kráceno na požadovanou délku v závislosti na tom, zda z něj budou vyrobena izolace v rolích, deskách, nebo foukaná.

Materiál na foukanou je už vlastně vyroben a následuje jen balení. Zpod spinerů je tedy hotová izolace za pomoci vzduchu (asi, aby si zvykala) hnána potrubím do té části závodu, kde probíhá její balení. Vše je samozřejmě plně automatizované.

Druhá část vyrobeného vlákna ještě putuje dál, kde se k němu přidá ekologické pojivo na bázi škrobu (proto jsou běžně izolace od Knaufu hnědé, protože pojivo zkaramelizuje) a jsou z něj lisovány buď izolační desky nebo role.

Z prohlídky továrny jsme se přesunuli do hlavní budovy a pokračovali jsme technickým školením vedeným panem Vondráčkem a obědem. Důležitá část hlavně pro nováčky. Ti, co už jsou s námi nějaký ten pátek ví o izolacích skoro všechno z praxe, ale oživit si i teorii nikdy neuškodí.

Den jsme zakončili společným obědem v závodní jídelně, na což běžně nejsme zvyklí a byl to pro nás vlastně takový menší svátek. Po poslední návštěvě v Krupce, už v týmu nemáme nikoho, kdo by na vlastní oči neviděl, jak probíhá výroba minerální izolace Supafil Loft v praxi.

izolace fuk novinky

11 důvodů proč je foukaná izolace pro Váš strop nebo střechu to nejlepší

Každý z nás si z fyziky pamatuje, že teplo, resp. teplý vzduch stoupá vzhůru. Ceny energií v poslední době rostou a vhodným zateplením stropu nebo střechy je možné výrazně snížit náklady na vytápění domu. Mnoho majitelů domů si toto uvědomuje a stojí před rozhodnutím jaký materiál nebo technologii zvolit. V dnešním příspěvku Vám napíšu 12 důvodů, proč zvolit foukanou minerální izolaci.

1. Souvislá izolační vrstva bez spár a tepelných mostů.
Foukaná izolace zaizoluje zateplovaný prostor dokonale bez spojů a vyplní každý detail. Výsledná izolační vrstva je monolitická a díky tomu odpadá například promrzání stropu v místech tepelných mostů, srážení vlhkosti v zimě a následná tvorba plísní.

2. Výborné izolační vlastnosti
Foukaná izolace má „papírově“ srovnatelné izolační vlastnosti s klasickou vatou v rolích, ale v praxi lepší. Jak jsem psal výše. Izolační vrstva je souvislá a teplo nemá ani skulinku, kudy by mohlo utíkat.

3. Nehoří
Foukaná minerální izolace má třídu reakce na oheň A1, tedy tu nejlepší možnou. Bod tání je 700 – 1500 stupňů celsia v závislosti na konkrétním typu materiálu a jde tedy o kvalitní požární ochranu pro Váš dům.

4. Nízký difúzní odpor
Difúzní odpor 1 znamená, že je izolace velmi prodyšná a dům díky tomu dýchá. Zároveň si izolace výborně poradí s případnou vlhkostí. Vlhký vzduch materiálem volně prochází a izolace je stále funkční.

5. Akustika
Foukané materiály, se kterými pracujeme, mají výbornou akustickou pohltivost. Například oproti stříkané PUR pěně je rozdíl až 15 dB, což je opravdu hodně. Foukanou izolací jsme například izolovali strop střelnice, kde byl požadavek na výrazné odhlučnění prostoru od okolí, kde jsou obytné domy.

6. Nesesedá a nedegraduje
Naše izolace nesesedají a vlivem času nedegradují. Nemění své vlastnosti k horšímu. V praxi to znamená, že pokud se rozhodnete zateplit strop s námi, nebudete muset izolaci v budoucnu předělávat. Třídy sesedání našich materiálů jsou S1 (sedavost neměřitelná) a S2 (sedavost do 5%).

7. Váha
Tady záleží na konkrétním typu materiálu. Těch dodáváme několik. Čedičové izolace jsou těžší, ale u sklené izolace Knauf Supafil Loft je váha pouhých 5 kg na 1m2 při síle izolace 30 cm. Váš strop takovou „zátěž“ ani nepozná.

8. Rychlost montáže
Průměrný rodinný dům zateplíme za 5 hodin. Doba realizace je tak nesrovnatelně kratší než u pokládky klasické vaty v rolích. A výsledný efekt dokonalejší.

9. Odpadá namáhavý přesun materiálu
K domu přijede auto, ve kterém je aplikační stroj. Z něj se natáhne jen hadice na půdu a materiál se vzduchem vhání do zateplované konstrukce. Odpadá tak namáhavý přesun těžkých balíků s izolační vatou.

10. Nevzniká odpad
Při realizaci zateplení nevzniká žádný prořez jako u klasické izolační vaty. Zákazník tak platí jen reálně spotřebovaný materiál.

11. Ekologie
Izolace Knauf Supafil Loft je 100% ekologická a neobsahuje žádnou chemii. Jako jediná na českém trhu má certifikaci DECLARE. To znamená, že neobsahuje žádné zdraví škodlivé lýky. Zároveň je 1OO % recyklovatelná.


Jiří Scheinkönig

izolace fuk novinky

Jak chceme i v roce 2023 měnit svět?

V minulém roce jsme zrealizovali celkem 685 zateplení foukanou izolací a mimo to i desítky dalších zakázek, především montáže sádrokartonů. Druhý rok po sobě jsme byli největším partnerem a odběratelem minerální izolace KNAUF v České republice. Náš tým jsme posílili o jednu realizační partu a otevřeli novou pobočku na jihu Čech. Našim zákazníkům jsme ušetřili bez mála 11 milionů korun nákladů na vytápění. Snažíme se měnit svět k lepšímu a budeme v tom pokračovat i v letošním roce.

Pro rok 2023 jsme si pro Vás připravili několik novinek. Již koncem minulého roku byli všichni naši technici vybaveni novými termokamerami, aby bylo možné odhalit každý tepelný most a nedokonalost v zateplení. Stejně tak jsme začali používat software, díky kterému jsme schopni při konzultaci u Vás spočítat tepelnou ztrátu stropem a možnou úsporu nákladů na topení po zateplení. Ve firmě pro Vás na letošní rok chystáme další novinky, ale ty teď nebudu prozrazovat. Sledujte nás na Facebooku a Instagramu a určitě o to nepřijdete ;)

12. Ledna jsme představili nové logo a do roku 2023 tak po sedmi letech vstupujeme s novou grafickou identitou, která nás a naší práci lépe vystihuje. To že svou práci budeme i nadále dělat poctivě, odborně a se zápalem, na tom se nic nezmění.

A co dalšího letošek přinese? Bezmála 300 tisíc domácností v Česku bude mít nárok na čerpání dotace z nového dotačního programu “Nová zelená úsporám light” a snížit tak náklady na vytápění svého domu na minimum. Program se vztahuje na lidi v penzi, invalidní důchodce 3. stupně a nízkopříjmové skupiny obyvatel. O tom, jak dotaci využít jsme psali v předposledním příspěvku na blogu zde https://izolacefuk.cz/blog_post?id=17 . My v Izolacích Fuk v tom vidíme obrovskou příležitost pro lidi, jak vyzrát na stoupající ceny energií. Je možné čerpat až 50 tisíc korun na zateplení stropu a dokonce 120 tisíc na zateplení střechy a celý proces vyřízení je navíc velmi jednoduchý. Všichni naši technici jsou proškoleni, mají potřebné informace a s vyřízením dotace Vám rádi pomohou.

Zateplit střechu nebo strop, to neznamená “jen” zpříjemnit domov co do tepelné pohody a komfortu bydlení. Má to mnohem hlubší význam a my jsme přesvědčeni, že to znamená měnit svět k lepšímu. Každý ušetřený joule znamená menší produkci CO2 a tedy i nadměrné a zbytečné ohřívání naší planety. Nestačí jen třídit odpad nebo jezdit elektromobilem. V roce 2021 vzrost počet domů v České republice na 2,3 milionu. Představte si, že bychom v každém takovém domě snížili náklady na vytápění o 10 tis Kč ročně. Celková úspora na energiích by byla 23 miliard Korun! To není málo. Energie za 23 miliard, kterou nemusíme nakoupit a hlavně vyrobit.

Výzev nás v letošním roce čeká mnoho, ostatně jako každý rok. Naše služby se snažíme vylepšovat na nejlepší možnou úroveň a dlouhodobě tak našim zákazníkům zajišťovat kvalitní řešení na míru. Ani letos nepolevíme.


Jiří Scheinkönig

izolace fuk novinky

Proč chceme k Vám domů?

Často nám lidé posílají dotazy typu „kolik to stojí?“, „kolik máte cenu za kubík?“ nebo „jaká je cena za sto metrů čtverečních?“. V dnešním článku se Vám pokusím přiblížit, jak přistupujeme k našim zakázkám a jak tvoříme finální cenu.

První důležitou informací je fakt, že nabídku opravdu neradi zpracováváme od stolu v kanceláři. Ne snad proto, že bychom to neuměli, ale izolaci stropu vnímáme jako něco, co má sloužit po celou dobu životnosti stavby, a proto prostě není možné navrhovat optimální výšku izolace, typ materiálu a jeho objemovou hmotnost, aniž bychom měli všechny všechny důležité informace. Stavbu vnímáme jako komplexní záležitost a ke každé je tedy nutné přistupovat specificky. Chceme si za svou prací stát a poskytujeme desetiletou záruku, a proto každému potencionálnímu zákazníkovi, který nám zašle svou poptávku nabízíme možnost konzultace zateplení přímo na stavbě.

Máme tým vyškolených a zkušených techniků, kteří Váš dům posoudí komplexně jako celek. To znamená, že se zaměří na to, z čeho je dům postaven, jaká má okna, jak se v něm topí, zda jsou zatepleny stěny či nikoliv a jaká je skladba stropu. Technik je schopen na místě spočítat tepelné ztráty stropem a tedy možnou úsporu po zateplení, představí Vám dostupné materiály se kterými pracujeme a vysvětlí Vám jejich výhody, či nevýhody. Zodpoví všechny Vaše dotazy, poradí s přípravou konstrukce nebo dokonce proměří dům termokamerou. To vše zdarma a zcela nezávazně. Až v případě, že je konstrukce stropu nebo střechy vhodná k aplikaci foukané aplikace, vypracuje cenovou nabídku. A znova. Nezávazně.

Zateplení stropu nebo střechy je nejdůležitější tepelně- energetické opatření, které lze na domě udělat. Jde o velkou plochu, kudy potencionálně může unikat obrovské množství draze zaplaceného teplo. Všichni víme, že teplý vzduch stoupá vzhůru. U izolace je nutné správně spočítat tepelný odpor a navrhnout jí tak, aby v domě nedocházelo například ke komínovému efektu nebo třeba plesnivění stropů. Firmu na zateplení by si tedy každý majitel domu měl vybírat tak, aby dostal komplexní službu včetně posouzení stavu a odborného návrhu izolace tak, aby dům fungoval dobře jako celek. Až ve chvíli, kdy má technik všechny potřebné informace, vypracuje cenovou nabídku ušitou Vašemu domu na míru. Izolace bude navržena tak, aby byla 100% funkční a dobře sloužila po dlouhá léta.

Pokud to se zateplením Vašeho domu myslíte opravdu vážně a nechcete zaplatit za nefunkční nebo přinejmenším špatně fungující řešení, pak se nebraňte návštěvě našeho technika u Vás na stavbě. Získáte hodnotné informace, rozšíříte si obzory a kdo ví, třeba se spolu i domluvíme na realizaci. To je na Vás

Jiří Scheinkönig

izolace fuk novinky

Izolace stropu i zadarmo?

Dne 1.11. 2022 jsme byli Státním fondem životního prostředí pozváni na jednání v souvislosti s plánovaným spuštěním nového dotačního programu Nová Zelená úsporám light. Zaměstnanci fondu s námi konzultovali nastavení a podmínky dotačního programu, který pomůže statisícům nízkopříjmových domácností se zateplením stropu nebo střechy. V dnešním článku Vám stručně popíši, o co se jedná.

NZÚ light je reakcí na rychlé zdražování energií a za cíl má pomoc snížit náklady na vytápění domů nízkopříjmových domácností, tedy těch, které pobírají příspěvek na bydlení a také seniorů. Dotaci lze vyřídit velmi snadno a rychle na internetovém portále novazelenausporam.cz/nzu-light/. Pro vyřízení není nutný energetický posudek a projekt. O dotaci bude možné žádat jak v případě montáže izolace specializovanou firmou, tak také v případě, že bude zhotovena svépomocí za splnění následujících podmínek:

- Žadatel pobírá příspěvek na bydlení, starobní důchod nebo invalidní důchod 3. stupně
- Zatepleno bude izolací o síle nejméně 300 mm
- Žadatel měl v domě trvalý pobyt k 12.9.2022

Výše dotace je paušální a nebude posuzována velikost stavby. To znamená, že v některých případech pokryje opatření kompletně v plné výši, a navíc bude možné o ni zažádat dopředu ještě před montáží izolace. Zateplení tak nebude nutné financovat z vlastních zdrojů a následně žádat o dotaci. Pokud patříte do skupiny, která může uplatňovat nárok na dotaci a už jste zateplení realizovali, bude samozřejmě možné žádat o příspěvek zpětně, a to v případě, že realizace proběhla po 12.9.2022. Můžete se tedy pustit do zateplování už teď, dokud zima ještě neudeřila a následně žádat o dotaci zpětně. Příjem žádostí bude spuštěn 9.1.2023.

Výše dotací pro různé typy zateplení:
- Zateplení stropu- 50 000 Kč
- Zateplení podlahy- 60 000 Kč
- Zateplení střechy- 120 000 Kč.

Všichni naši technici Vám rádi zodpoví dotazy týkající se nového dotačního programu a pomůžou s vyřízením žádosti. Konzultace je samozřejmě zdarma a nezávazná, tak jak je u nás dlouhodobým zvykem. Neváhejte se na nás obrátit.

Jiří Scheinkönig

izolace fuk novinky

Starý dům a foukaná izolace

V České republice je ještě pořád obrovské množství starých domů, které nemají zateplený strop. Je to velký nedostatek, protože majitelé těchto domů zbytečně přicházejí o draze zaplacené teplo. Teplý vzduch stoupá vzhůru, a proto tepelné úniky stropem či střechou jsou u starých budov až čtyřicetiprocentní. Je-li tepelný odpor obvodového zdiva větší než stropní konstrukce, vzniká navíc v domě takzvaný komínový efekt. Laicky řečeno, taková stavba se chová jako komín, má tah a úniky tepla jsou ještě větší.
Majitele starých domů často odrazuje od zateplení stropu fakt, že si myslí, že to zásadně naruší chod jejich domácnosti, všude bude hluk a nepořádek anebo, a to je možná největší strašák, bude nutné pracně vyklízet půdu. Toto všechno ale odpadá, pokud se rozhodnete provést zateplení technologií foukané izolace.
Vezměme si například takový trámový strop. Na půdách starých domů s trámovým stropem se často povaluje spousta věcí, které čekají na své využití. Není ale nutné povolávat celou rodinu a začít akci „všechno dolů, zateplit a pak zase nahoru“. Stačí všechno odsunout ke straně a prostředkem půdy kolmo k trámům demontovat dvě prkna, tak, aby vznikl montážní otvor v šíři přibližně 30 cm. Tak se nám zpřístupní všechna pole mezi trámy a je možné je vyplnit izolací, která nadměrně nezatíží strop, je nehořlavá a vlivem času nemění své vlastnosti k horšímu. Navíc ani myši si na ní nepochutnají, protože je pro ně nestravitelná. Odpadá také složité a namáhavé nošení materiálu na půdu. Před domem stojí dodávka s aplikačním strojem, do kterého jeden montážník vkládá materiál a ten hadicí o průměru 8 cm putuje za pomoci vzduch přímo do zateplované konstrukce, kde druhý montážník zajišťuje, aby se materiál dostal opravdu do všech míst. Nejen, že je celá aplikace izolace velmi rychlá a obvykle nezabere víc jak jednu pracovní směnu, ale zároveň také nevzniká žádný odpad, který by zákazník musel zaplatit v podobě naúčtovaného prořezu. A úplně nejlepší na tom celém je fakt, že materiál vyplní dutinu trámového stropu dokonale bez spár a tedy nedokonalostí, tzv. tepelných mostů.

Starý dům a foukaná izolace. Zateplování dutiny dutého trámového stropu. Izolace Fuk
Zateplování dutiny dutého trámového stropu

Velmi dobré uplatnění pro foukanou izolaci najdeme také v dutinách dvouplášťových pultových střech. Představa nošení balíků izolační vaty a následné složité pokládání nebo snad pěchování do takové konstrukce je prostě scifi. Montér foukaných izolací však do takové dutiny zaleze a pomocí teleskopické tyče je schopen kompletně vyplnit prostor izolací. Efekt takového zateplení je okamžitý a dům jako by dostal pokličku přes kterou nadále neutíká teplo. Majitele domů s pultovou střechou navíc poměrně často trápí přehřívání domu v létě a vhodný izolant tomuto dokáže zabránit.

Starý dům a foukaná izolace. Zateplování dutiny dvouplášťové pultové střechy. Izolace Fuk Zateplování dutiny ploché dvouplášťové střechy

A pak tu ještě máme budovy s hurdiskovým stropem. Tam už se bohužel alespoň částečnému vyklizení půdy neubráníme. V případě, že půdu takového domu zákazník nevyužívá, je možné zhotovit jen potřebné revizní lávky například ke komínu nebo světlíku a aplikaci izolace provést takzvaně „na volno“. Tady ale pozor, foukaná izolace je samozřejmě sama o sobě nepochozí, ostatně jako jakákoliv jiná izolace stropu. Výhodnějším řešením je proto namontovat lehký dřevěný rošt, který následně zafoukáme a zaklopíme buď OSB deskami nebo prkny dle přání zákazníka. Taková dokonale rovná nová pochozí podlaha změní půdu k nepoznání.

Starý dům a foukaná izolace. Zafoukaný dřevěný rošt připravený k zaklopení OSB deskami. Izolace Fuk Zafoukaný dřevěný rošt připravený k zaklopení OSB deskami

Jak jsem pospal výše, i strop starého domu lze elegantně, rychle a kvalitně zateplit za jediný den. Reálná návratnost zateplení se pohybuje v rozmezí 3 - 5 let, tedy pokud nevlastníte svůj les a nemáte neomezené množství topného dřeva. Jedná se logicky o nejvýhodnější tepelně- energetické opatření, které svému domu můžete dopřát.

Jiří Scheinkönig

izolace fuk novinky

5 nejčastějších otázek na foukanou izolaci

V dnešním příspěvku si zodpovíme 5 nejčastějších dotazů, které od zákazníků dostáváme. Jdeme na to.

Hoří to?
K zateplení stropu foukanou izolací se používají různé typy materiálů, počínaje čedičovou izolací, skelnou, celulózovou až po drcený polystyren. Různé materiály mají samozřejmě různé vlastnosti. Minerální izolace, tedy ty na bázi čediče nebo skla mají třídu reakce na oheň A1. Díky tomu odolávají ohni velmi dobře. Oproti tomu celulóza (izolace vyrobená z recyklovaného papíru) má reakci na oheň horší (většinou třída C). Nejhůře je na tom s požární odolností polystyren. Jeho třída reakce na oheň je většinou E, nebo dokonce F, tedy nejhorší možná.

Sedne si to?
Opět jsme u toho, že různé typy materiálů se chovají rozdílně. Například minerální izolace KNAUF SUPAFIL LOFT má dle technického listu i naší dlouholeté praxe a práce s ní neměřitelné sesedání. Je tedy tvarově stálá a vlivem času nedegraduje. Stejně tak čedičové izolace jsou z pohledu sesedání dobré. Většinou mají třídu sedání S2 a mohou tak ztratit na výšce maximálně 5%. Celulózové a dřevovláknité izolace pak zpravidla mají třídu S3, sedavost je tedy kolem 15%. Vše výše uvedené ale platí při aplikaci tzv. na volno, kdy se izolace shora fouká na strop, a ne do dutiny. V dutině trámového stropu, šikminy střechy nebo třeba sádrokartonové příčky by si při správně provedené aplikaci neměla sednout žádná foukaná izolace.

Je to lepší než PUR pěna?
Velmi častá otázka. Princip je podobný v tom smyslu, že i PUR pěnou i foukanou izolací lze docílit dokonalé izolační vrstvy bez spár a tedy tepelných mostů. Izolant vyplní každou skulinu. Technologický postup je ovšem rozdílný. Zatímco pěna se nastříká mezi krokve a následně seřízne do roviny a zaklopí sádrokartonem, při aplikaci foukané izolace je nezbytné nejdřív udělat ono podbití a následně aplikovat izolaci do takto připravených stavebních dutin. Izolanty jsou navíc hodně odlišné i ve fyzikálních vlastnostech. Pěna je vysoce hořlavá a má velmi špatnou akustiku. Má vyšší faktor difuzního odporu a není tedy tak prodyšná. Na druhou stranu bývá lehčí.

Žerou to myši?
Minerální izolace jsou pro zvířata nestravitelné, protože jsou v podstatě vyrobeny z kamene. Do izolantů na bázi celulózy se zase přidává chemie, aby myším nechutnali. Izolaci Vám tedy domácí škůdci nesežerou. To ovšem neznamená, že izolace umí zvířata vypudit. Pohybovat se v ní samozřejmě můžou. Jediné, co funguje spolehlivě, ať už u foukané, stříkané nebo klasické izolace, je zabránit škůdcům v přístupu do zateplené konstrukce.

Kolik to stojí?
Pokud jste doteď plánovali, že si nakoupíte vatu a naskládáte si jí na strop sami, nečekejte, že foukaná izolace bude levnější. Jestli Vám ale klasickou vatu v rolích měl přijít skládat řemeslník, tak foukaná izolace levnější bude, a to především díky časové úspoře. Většina realizací nezabere víc než jednu pracovní směnu. Cena se samozřejmě odvíjí od použitého typu materiálu a technické náročnosti zateplení. Orientačně se cena pohybuje v rozmezí 140-210 Kč za 1 m2 o síle 10 cm a to včetně materiálu, práce a dopravy.


Jiří Scheinkönig

izolace fuk novinky

Izolace Fuk na stavebních veletrzích v roce 2022

Jedním ze stěžejních pilířů naší práce je potkávání se s našimi zákazníky, partnery a kamarády na stavebních veletrzích a hobby výstavách. Snažíme se být Vám zkrátka blíž, zodpovídat Vaše dotazy a odborně poradit, jak snižovat náklady na energie a zajistit si doma dokonalou tepelnou pohodu.
Letos jsme měli veletržní program docela nabitý. V Březnu jste náš stánek mohli vidět na výstavišti v Olomouci při příležitosti konání jarního veletrhu Stavotech. Prezentaci si vzal na starost kolega Marcel Babczinski, který je přímo z regionu. V tomto měsíce jsme samozřejmě nemohli vynechat ani Střechy Praha v PVA Letňany, kam jezdíme už tradičně a kde nás budete určitě vídat i v budoucnu. Jde o velmi prestižní veletrh, kde každý, kdo staví nebo rekonstruuje dům získá přesně ty informace, které potřebuje.

Stavební veletrh Stavotech Olomouc

V dubnu jsme se přesunuli na výstaviště do Loun v Ústeckém kraji na výstavu Dům a zahrada, na kterou jezdíme každý rok, protože jde o naši srdcovku. Byla to první výstava, na které jsme se kdy jako firma prezentovali, a tak jsme si to vzali na starost s kolegou Vláďou Štikou jako jednatelé. V Lounech vždy potkáváme mnoho zákazníků, u kterých jsme realizovali zateplení a je velmi příjemné dostávat pozitivní zpětnou vazbu. Foukaná izolace od nás prostě funguje na jedničku.

Květen patřil výstavě HOBBY v Budějovicích, kam jsme zavítali poprvé. Akci si vzal na starost náš technik Míra Lovětínský a vše připravil tak, aby se u našeho stánku lidé cítili opravdu dobře. Kávu nebo točené pivo si rád dá každý návštěvník. I tam nás navštívilo několik našich stávajících zákazníků a potvrdili nám, že izolace funguje výborně.

V Budějovicích jsme pokračovali i v srpnu. Poprvé v naší historii jsme se ukázali na veletrhu Země živitelka a musíme uznat, že to opravdu stálo za to. Na živitelce si prostě každý najde to, co ho opravdu zajímá. Určitě nás tam uvidíte i v příštím roce.

Zatím posledním místem, kde jste se s námi letos mohli potkat osobně byl For Arch. Ten snad ani není nutné čtenářům našeho blogu představovat. Jde o největší a nejprestižnější stavební veletrh v České republice. K vidění je na For Archu opravdu všechno, co patří ke stavebnictví, od cihel, přes okna, střechu až po například hliníkové pergoly. Akce je samozřejmě velmi přínosná i pro nás samotné, protože se snažíme neustále vzdělávat ve všem co patří ke stavebnictví a sledovat nové trendy. Příští rok se tu s námi budete moci potkat zase.

V letošním roce máme ještě v plánu ukázat se na Plzeňském veletrhu MODERNÍ DŮM A BYT, který proběhne ve dnech 21.-23.10. 2022 a znovu taky zavítáme do Olomouce na podzimní STAVOTECH. Pokud budete mít cestu kolem, zastavte se námi. Budeme se těšit na Vás a Vaše dotazy.

Jiří Scheinkönig

izolace fuk novinky

Ze života ve firmě

Jmenuji se Květka a ve firmě působím jako asistentka. Byla jsem požádána o to, abych také přispěla svou trochou do mlýna a napsala příspěvek na náš firemní blog. Dnešní článek tedy nebude příliš technický (na to máme ve firmě mnohem větší odborníky), ale pokusím se Vám přiblížít to, jak jsem se do Izolací Fuk dostala já a jak to u nás chodí.

O volné pozici asistentky jsem se dozvěděla z inzerátu na sociálních sítích, kde mě tato nabídka na první pohled zaujala, a tak jsem neváhala a začala se o ni více zajímat. Na webových stránkách jsem si přečetla, čím se vlastně firma zabývá a poté co jsem usoudila, že foukané izolace mi dávají smysl( protože je to služba opravdu potřebná a prospěšná), zaslala jsem do firmy svůj životopis. V říjnu roku 2021 jsem úspěšně prošla výběrovým řízením do společnosti Izolace Fuk s. r. o. a od té doby jsem její součástí. Přestože jsem společenská a komunikativní, začátky pro mě byly náročné, protože jsem neměla s tímto oborem zkušenosti a vše jsem se musela naučit. Nešlo jen o administrativu, ale dostala jsem, a pravidelně dostávám, také důkladné technické školení, protože u nás prostě každý musí být profesionál. Díky šéfům, kteří mě do této práce zasvětili a velmi přátelskému kolektivu jsem se postupem času vše naučila. Pro ženskou bylo těch informací opravdu hodně, ale dnes můžu s hrdostí říct, že jsem plnohodnotným členem našeho skvělého týmu.

A co se mi v Izolacích Fuk líbí? Jsme orientovaní prozákaznicky. Hodně si tu potrpíme na kvalitu odvedené práce a naším cílem je mít hlavně spokojené klienty, kteří nás doporučí dál. Vzhledem k tomu, že jsme s manželem nedávno dokončili rekonstrukci domku, tak vím, že ve stavebnictví podniká spousta velmi pochybných firem, které nedodržují dohody a udělají víc škody než užitku. Značnou součástí mé práce je telefonický kontakt se zákazníky a kdyby mi lidi od nás z firmy podkopávali nohy tím, že neodvedou výbornou práci chodila bych do práce otrávená a bála bych se každého telefonu.

team - izolace fuk
Další velkou výhodou je u nás kolektiv. Ve firmě je možné zavolat opravdu komukoliv a navzájem si vždycky pomůžeme a najdeme řešení. Jsme malá firma s necelou dvacítkou zaměstnanců z různých koutů republiky a všichni se známe navzájem, protože se dvakrát ročně scházíme na firemní akci a mimo to se také účastníme různých odborných školení. Navíc jsme v denním telefonické kontaktu.

Ve firmě má každý svou pozici a s ní spojené úkoly, které je třeba plnit. Velkou výhodou je to, že když mám své věci hotové, tak mě nikdo nenahání a nenutí mě být u stolu do pěti a dělat zbytečnosti. Stejně tak to mají i kluci z realizace. Mají ode mě naplánované výjezdy a když si svou práci udělají jedou domů. Je tu opravdu přátelská a uvolněná atmosféra.

Mezi mé úkoly v Izolacích Fuk patří zadávání a evidence poptávek, komunikace se zákazníky při plánování výjezdů, fakturace, vystavování deklarací k dotačním programům, příprava podkladů pro účetní anebo třeba zpracovávání nabídek. Práce je hodně, ale jsem ráda, že jsem součástí růstu firmy a pokud tento nastavený pracovní standart udržíme, tak nebudu mít potřebu hledat jiné zaměstnání.


Až si u nás objednáte kvalitní zateplení stropu nebo střechy foukanou izolací, já budu ta, která Vám zavolá a naplánuje s Vámi termín realizace.

Těším se na Vás
Květa Fialová

Květa Fialová - izolace fuk

izolace fuk novinky

Základní druhy foukaných izolací

Foukaná izolace. Ještě stále ne tak úplně zažitý pojem v českém stavebnictví. Zavolá nám zákazník a řekne: „Dobrý den, chci od Vás v baráku nafoukat tu pěnu“. Zastavím ho a říkám: „pěna se stříká a foukaná izolace se fouká, není to totéž, co přesně tedy poptáváte?“ Většinou se dočkám odpovědi: „nevím“. Nejen, že si lidé pletou pojem foukaná a stříkaná izolace, ale často i když mají jasnou představu, že chtějí právě tu foukanou, tak netuší, že materiálů, které lze použít je mnoho a je pro ně těžké se v tom zorientovat. V dnešním článku si tedy uděláme krátké a jednoduché srovnání foukaných materiálů a o stříkané izolaci si povíme někdy příště. Foukaná izolace se pokládá suchou cestou a v tom se liší od stříkané pěny. Dají se s ní vyplnit jakékoliv stavební dutiny, trámové stropy, šikminy, duté příčky a přesahy střech, ale zároveň je možné ji foukat takzvaně na volno, například na sádrokartonový podhled v bungalovu. Má široké uplatnění při izolaci obtížně přístupných míst a díky tomu, že se jedná o sypký materiál ve formě granulátu dokáže izolované místo vyplnit dokonale a bez takzvaných tepelných mostů. K zateplovaní se používají různé typy materiálů s různými vlastnostmi a níže uvádím jejich výhody a nevýhody.

Minerální křemičitá izolace (v našem případě KNAUF Supafil Loft)

Panenské skelné vlákno bez pojiv a přísad určené k aplikaci foukáním v prvovýrobě.

Výhody:
- Velmi lehká izolace 12 Kg/1 m3 v základní OH
- Třída reakce na oheň A1
- Třída akustické pohltivosti A
- Třída sesedání S1 (neměřitelné sesedání)
- 100% ekologická a recyklovatelná
- Velmi málo prašná
- Hydrofobizovaná (poradí si s vlhkostí)


Minerální čedičová izolace (v našem případě Paroc BLT9 nebo Rockwool Granrock premium)

Čedičová izolace vyniká svojí požární ochranou - bod tání je 1300 stupňů

Výhody:
- Třída reakce na oheň A1
- Třída sesedání S1/S2
- Hydrofobizovaná (poradí si s vlhkostí)

Nevýhody:
- Váha 40 - 60 Kg/ 1 m3
- Recyklát
- Třída akustické pohltivosti B
- Větší prašnost

Celulózová izolace (v našem případě Tempelan)

Papírová celulózová izolace. Vyrábí se recyklací novinového papíru.
Výhody:
- Měrná tepelná kapacita

Nevýhody:
- Váha 40 - 60 Kg/ 1 m3
- Recyklát
- Třída akustické pohltivosti B
- Velmi vysoká prašnost
- Absorbuje vlhkost
- Sesedání 15%
- Třída reakce na oheň C-F
- Obsahuje chemii (zpomalovače hoření, přísady proti škůdcům

Výše uvedené materiály jsou tři nejpoužívanější izolanty určené k aplikaci foukáním. Dále mohou být izolace vyrobeny i z těchto materiálů:
- Polystyren
- Dřevovlákno
- Ovčí vlna
- Recyklovaná bavlna


Každá konstrukce je specifická a stejně tak každý dům potřebuje něco jiného. Vždy je na místě si nechat svůj dům posoudit technikem odborné firmy, aby navrhnul ideální řešení. U nás je tato služba vždy zdarma a nezávazná. Potřebujete-li navrhnout izolaci tak, aby jste se vyvarovali problémům v budoucnu a vše mělo hlavu a patu, neváhejte nás kontaktovat.

Jiří Scheinkönig

izolace fuk novinky

Nejefektivnější způsob, jak se ubránit rostoucím cenám energií

To, co se v letošním roce vlivem několika faktorů stalo s cenami energií nejspíš nepředpokládali ani ti největší pesimisté. Většina z nás čelí abnormálnímu nárůstu záloh na vytápění a kladou si otázku, jak se co nejefektivněji ubránit zdražování. V dnešním článku Vám poradíme, do čeho investovat, aby Vaše náklady na bydlení byli co možná nejmenší.

Pořídit tepelné čerpadlo nebo vyměnit okna? Zateplit fasádu, nebo bude lepší začít stropem? Koupit kus lesa a topit dřívím? Málokdo má na svém bankovním účtu neomezené prostředky a může si dovolit udělat vše najednou. Většina majitelů nemovitostí investuje postupně. Tak například, pokud jste v loňském roce plánovali vyměnit stará špaletová okna za nová, pohybovala se průměrně doba návratností investice deset až patnáct let. U zateplení obvodového pláště budovy to bylo dokonce třicet až čtyřicet let. Jenže, to bylo vloni. Dnes je situace bohužel horší. Všichni víme, co se stalo s cenami stavebních materiálů. Některé produkty zaznamenali i třistaprocentní nárůst. Já sám jsem si letos pořizoval nová okna a nadával jsem si, že jsem to neudělal už dříve. Další věcí jsou samotné ceny energií. To je kapitola sama pro sebe. A co teď? Jak se před tím vším ubránit? A jak investovat do nemovitosti, tak, aby investice měla lepší ekonomický výkon a překonala inflaci?

Vyplnit prázdnou dutinu trámového stropu kvalitní izolací většinou nezabere víc jak 5 hodin. Efekt je znát okamžitě o zateplení. Vyplnit prázdnou dutinu trámového stropu kvalitní izolací většinou nezabere víc jak 5 hodin. Efekt je znát okamžitě o zateplení.

V červenci tohoto roku dosáhla inflace v ČR 17,5%. To bylo před pár lety nemyslitelné. Vaše tepelně - energetická opatření by měla ještě ušetřit víc, než je hodnota inflace. Kdyby se na školách učil předmět „Používání selského rozumu“, tak bude nejprve každý investovat do zateplení stropu. To, že teplo, resp. teplý vzduch stoupá vzhůru, ví z fyziky snad každý. Navíc, pokud má tepelný odpor (o tepelném odporu podrobněji určitě někdy příště) obvodového pláště budovy lepší hodnotu než odpor stropu, vzniká v domě tzv. komínový efekt. Ten se dá laicky vysvětlit tak, že se Váš dům chová jako komín, má tah, a díky tomu přicházíte o ještě více tepla. A další důvod, proč začít stropem nebo střechou? Je to samotná finanční a časová náročnost opatření. Na starších rodinných domech se většinou jedná o investici do sta tisíc a v naprosté většině případů je vše hotovo za jediný den, záleží samozřejmě na velikosti domu. Někdy se dá problém efektivně řešit i za třicet tisíc. No a teď si to porovnejte s cenou investice do oken, nového kotle, fasády, lesa.

Pohled na roztáté střechy některých domů, dává tušit, že izolace stropu nebo střechy není dostatečná
Pohled na roztáté střechy některých domů, dává tušit, že izolace stropu nebo střechy není dostatečná.

To, co zde popisuji, vychází z našich dlouholetých zkušeností. Nedávno mi jedna naše zákaznice tvrdila, že po zateplení stropu, plánují zateplit fasádu. Když jsem s ním později mluvil, řekla mi, že investici odkládají, protože samotná izolace stropu měla takový efekt, že to zatím není potřeba. Naši nejvděčnější zákazníci jsou lidé se starým domem s trámovým stropem, kteří nemají automatický kotel a musí pravidelně ručně přikládat. Představte si, že si večer doma zatopíte na příjemných 22 stupňů, jdete spát a ráno se probudíte do šestnácti. Tedy, v zimě samozřejmě. To opravdu není nic příjemného. Kam zmizelo to draze zaplacené a pracně vyrobené teplo? Roztátý sníh na střeše dává tušit, že tam nahoře je problém. Kvalitní izolací stropu je u staršího domku reálně možné ušetřit až 35% nákladů na vytápění.

Ano, každá stavební firma se zabývá „tím svým“ a omílá neustále „tu svojí písničku“. My se zabýváme kvalitním zateplováním stropů a střech, právě proto, že v tom vidíme obrovský přínos nejen pro kapsy našich zákazníků, ale i pro celou planetu. A spolu s námi i každý, kdo používá zdravý selský rozum.

Jiří Scheinkönig


Reference
Reference
Reference
Reference
Reference

izolace fuk novinky

Vítejte na našem webu

Vážené čtenářky, Vážení čtenáři, přátelé a kamarádi,

Je mi velikou ctí Vám v prvním článku našeho pravidelného blogu představit příběh naši společnosti, její historii, současnost a vizi do budoucna.

Vše začalo v roce 2011, kdy jsem v televizním hobby pořadu poprvé viděl montáž foukané izolace. Nadchlo mě to. Líbilo se mi, že je možné zateplit rodinný dům za jediný den bez nepořádku, narušení chodu domácnosti a hlavně dokonale a bez tepelných mostů. V tu chvíli jsem si řekl, že by mě hluboce naplňovalo šetřit lidem energie a pomoci jim zajišťovat tepelnou pohodu bydlení. To je ten produkt, který lidem opravdu pomáhá. A nejen lidem, ale vlastně celé planetě.

Nedlouho na to jsem dal výpověď ve své bývalé práci a rozhlížel se co dál. Chtěl jsem se věnovat oboru, který jsem vystudoval a přihlásil jsem se do výběrového řízení v jedné stavební firmě, kde jsem se na prvním pohovoru dozvěděl, že se zabývají také foukanou izolací. Výběrové řízení jsem vyhrál a osud mi tak do života přinesl první zkušenosti se zateplováním stropů a střech. V tu dobu jsem poznal svého kamaráda a parťáka Vláďu a zrodila se myšlenka na založení firmy, která se bude zabývat výhradně foukanou izolací a stane se jedničkou na trhnu nejen v objemu, ale především kvalitě a zákaznickém přístupu. Chtěli jsme dát dohromady tým opravdových profesionálů ve svém oboru a dělat něco v čem vidíme opravdu hluboký smysl.

Izolace Fuk - Rok 2016 - poprvé se prezentujeme na výstavě v Lounech. Hodně spartansky
Rok 2016 - poprvé se prezentujeme na výstavě v Lounech. Hodně spartansky

V roce 2016 jsme jako OSVČ společníci zrealizovali naši první zakázku. Pamatuji si ji dodnes. Šlo o novostavbu rodinného domu na Mostecku a vše šlo až překvapivě hladce. Tehdy jsme spotřebovali o 15 pytlů materiálu více než bylo dle kalkulace plánováno a zákazníkovi pro jistotu nafoukali na strop větší vrstvu izolantu, než bylo domluveno. Raději více než méně. Holt jsme to ještě neměli tak v ruce, ale věřím, že je pán dodnes spokojený. Zákazník samozřejmě nemusel zaplatit ani o korunu navíc, protože na ceně jsme byli domluveni předem. Dodnes to tak děláme. Na zaměření a konzultaci staveb jezdíme osobně buď my, nebo některý z našich techniků a cenu zákazníkovi garantujeme. Věříme ve férovost a slušné jednání. Nepřichází v úvahu, aby byla cena navýšena po realizaci, když byl dům námi zaměřen a rozsah prací nám byl znám předem. Osobní přístup a úcta ke klientovi byla, je a doufám, že vždy bude naší konkurenční výhodou.

Izolace Fuk - Rok 2016 - poprvé se prezentujeme na výstavě v Lounech. Hodně spartansky
Rok 2017 - vidíte ty poslepované hadice? Když byl mráz tak praskaly a museli jsme je před započetím práce opravit. Vyzkoušeli jsme hodně typů a dnes používáme ty nejlepší

Čas šel dál a my jsme zkoušeli různé typy izolačních materiálů a celý proces zdokonalovali. Zjišťovali jsme jaké vybavení je nejlepší a neustále doplňovali vzdělání v oboru. Každou zakázku jsme zrealizovali osobně až do přelomu let 2018 a 2019. Tehdy jsme přijmuli prvního zaměstnance, aby byl vůbec čas na konzultace u zákazníků a nějakou tu dovolenou. V roce 2019 jsme založili společnost s ručením omezeným Izolace Fuk a začali přijímat další zaměstnance, protože jsme nebyli ve třech nadále schopni uspokojit poptávku po našich službách.

Izolace Fuk - ROK 2017- první bytový dům v Praze
Rok 2017- první bytový dům v Praze

A proč se nám tak daří? Odvádíme kvalitní práci již od prvotního zaměření. Snažíme se našim zákazníkům poradit odborně a často také radši doporučíme jiné řešení než to naše, pokud je pro něj vhodnější. Zakázku, která nemá smysl, prostě nerealizujeme. Vyzkoušeli jsme mnoho typů materiálů a technik foukání a víme, které jsou ty nejlepší. Reklamace, kterých evidujeme naprosté minimum řešíme v řádu několika málo dnů. Máme stálé zaměstnance, kteří svou práci dělají dlouhodobě kvalitně, profesionálně a s úsměvem na tváři. Naši lidé, jejich zkušenosti a zákaznický přístup jsou naším největším bohatstvím a jsem rád, že pracují zrovna u nás. Pomáháme Vám šetřit nemalé peníze za vytápění a zlepšovat kvalitu Vašeho bydlení.

Izolace Fuk - Rok 2019 - jednatelé na veletrhu Střechy Praha v Letňanech
Rok 2019 - jednatelé na veletrhu Střechy Praha v Letňanech

V současné době má firma 16 zaměstnanců a dál roste, díky důvěře, kterou do nás vkládáte. V roce 2021 jsme se byli největším odběratelem minerální izolace Knauf z panenského vlákna a zrealizovali například prestižní zakázku na Pražském hradě. Doporučujete nás dál a dál a my jsme Vám za to nesmírně vděčni. To vy nás posouváte a ženete dopředu.

Izolace Fuk - Rok 2022 - náš tým při návštěvě výrobního závodu Knauf Insulation v Krupce
Rok 2022 - náš tým při návštěvě výrobního závodu Knauf Insulation v Krupce

Naší vizí do budoucna je stát se jedničkou v oboru foukaných izolací v České republice ne co do kvantity, ale do kvality. Naším cílem je, abychom to byli zase my, komu zadáte zakázku, až budou stavět dům vaše děti. Chceme, aby jste si na nás vzpomněli až Vám přijde další účet za topení a na něm o dvacet tisíc korun menší částka než minulý rok a až Vám bude doma konečně teplo.

Jiří Scheinkönig